Rm74ic1snepbmjh2omje

Öyküye Giriş

Kısa öykü yazmaya başlamak, mevcut bir yazınızı öyküleştirmek için...

Kısa öykü nedir? Bir öyküyü romandan ayıran nedir? İyi öyküler neden iyidir? İyi bir hikaye nasıl anlatılır? Öykü kahramanları kimdir? Onları nasıl yaratırım? Mekan, diyalog, kurgu? Ben öykü yazıyor muyum? Yazdıklarım öykü olur mu? Tüm bunların yanıtları bu atölyede. Hem yazmak için alıştırmalarınız olacak, hem de bu soruları yanıtlamamızı hedefleyen makaleler ve usta yazarlardan öyküler sunacağız.

Bu Atölye Aylık Abonelik Paketine dahildir. Ancak Abonelik paketinde hoca desteği isterseniz ek bir ücret ödemeniz gerekir.
Bu Atölye ayrıca tek başına burada belirtilen fiyata satın alınabilir.

649TL KDV dahil ödeme yaparak:

  • Her biri en fazla 10 sayfalık toplam 4 yazınızı o atölyenin danışmanına sunabilir, her biri için ayrıntılı yorum alabilirsiniz.
  • Doğrudan atölye danışmanı ile yazışma, soru sorma ve yazdıklarınızı bire bir bir danışmanla geliştirme imkanı sağlar.
  • Bu paketi satın aldığınızda o paketin içindeki bilgilere süresiz olarak ulaşabilirsiniz ancak sitedeki diğer atölyelere ulaşmak için onları da ayrıca satın almanız gerekir.
  • Bu pakete Facebook sayfamıza üyelik dahildir. Facebook sayfamız 'gizli' bir sayfadır ve dışarıdan hiç kimse giremez, üye olamaz ve yazılarınızı, paylaşımlarınızı okuyamaz. Facebook'ta sorularınıza videolar, motivasyon ve destek verecek ek bilgiler ve sohbetler var.
  • Ayrıca ayda en az bir defa sanal ortamda açtığımız canlı sohbetlere de ücretsiz katılabileceksiniz.
  • Satın aldığınız atölye paketiniz ile facebook sayfamıza katılımınız süresiz devam eder.


Eğitmeniniz


Yeşim Cimcoz
Yeşim Cimcoz

Fairfax, Virginia'da liseyi ve daha sonra da üniversiteyi tamamladı. George Mason Üniversitesi'nde Yaratıcı Yazın eğitimi gördü. Türk Amerikan Derneği'nde başlayan İngilizce eğitmenliğine, Bilkent Üniversitesi'nde okutmanlık yaparak devam etti ve Fullbright ve USIS sponsorluğunda Dil Eğitimi ve Eğitmenin Eğitimi üzerine yüksek lisans eğitimini tamamladı. Bilgi Üniversitesi Hazırlık Okulunu kurdu, Yeditepe Üniversitesi'nde Yazarlık ve Tercüme Dersleri verdi. 20 yıllık Reiki, EFT ve Geçmiş Yaşam Terapisi gibi enerji çalışmalarını yaklaşık 25 yıllık yazı serüveniyle birleştiren Yeşim Cimcoz aynı zamanda Yazı Evi'nin Kurucusu. 'İstanbul'u Yazıyorum' buluşmalarını yürüten ve Yazı Evi'nde Yazarlara Danışmanlık yapan Yeşim Cimcoz Yazıya Giriş, Yazını Kap Gel, Roman ve Kahramanın Yolculuğu atölyelerinde eğitmen olarak yer alıyor.


Sınıf Programı


  Başlarken...
Available in gün
gün kayıt olduktan sonra

Sıkça Sorulan Sorular


Kurs ne zaman başlıyor ve ne kadar sürüyor?
Siz kayıt olduğunuz andan itibaren kurs başlıyor. Sitemizden satın aldığınız kursların süresi yoktur. Tamamen kendi hızınızda çalışarak, istediğiniz zaman bitirebilirsiniz. Aylık abonelik almışsanız, aboneliğiniz süresince tüm kurslar devam eder.
Bu kursun bitiş tarihi var mıdır?
Bir defa satın aldığınız bir ürünse, ömür boyu sizindir. Aylık aboneliğiniz varsa ve bu abonelik tüm kursların kapısını size açıyorsa, bu ürün ve sitede yayınlanan tüm atölyelere grime, kullanma ve uygulama hakkı aboneliğinizi iptal edene kadar sizindir.
Hoca desteğiniz yok mu?
Yazmanın yazarak geliştiğine inanıyoruz. Çok okumak ve çok yazmak aslında ihtiyacınız olan tek şeydir. Ancak biliyoruz ki bazen dışarıdan bir sese de ihtiyacımız oluyor. Başka bir göz, yetkin bir bakış açısı ile daha hızlı yol alacağımızı biliyoruz. O yüzden yazdıklarınızı hocalarımızla paylaşmak, onlardan yorum almak isterseniz, gönderdiğiniz her yazı için ek bir ücret karşılığında hocalarımız size yorum yazacaktır.

Şimdi başlayın!