Merhaba, Öncelikle Sanal Yazı Atölyesine katıldığınız için teşekkür ederim. 2000'in başlarında, belki de bir kaç sene öncesinde, internetle ilk tanıştığımda sanal bir yazarlık sitesi kurma hayalim başlamıştı. ABD'de çeşitli sanal kurslar başlamıştı o zamanlar ve ben önce onlarda ders vermeye başladım. Herşey e-posta üzerinden yürütülüyordu. Aradan geçen on altı yılda teknolojinin gelişmesiyle sanal kursların şekli, sunumu ve imkanları giderek büyüdü. Türkiye'de ilk e-posta ile yazarlık eğitimi açtığımda bir çok kişi yadırgadı. Bizler koklamadan, dokunmadan birşeylere dahil olamıyorduk sanki. Sanal ortamda benimle çalışanlarda bir şekilde bir ara benimle yüz yüze de buluşabilmeyi diliyordu. Sanal çok havada, yersiz ve yurtsuz kalıyordu. 2012'de İstanbul, Kadıköy'de Yeşim Cimcoz Yazı Evi'ni kurdum. Artık herkesin gelip atölyelere katılabileceği bir mekan vardı. Gerçek masalar, gerçek sandalyeler ve canlı hocalar vardı. Yazı Evi büyüdü, öğrencilerimiz çoğaldı, ben de günlük derslerin ve Yazı Evindeki günlük hayatın içinde sanal ortamda ders verme fikrimi fark etmeden geri plana attım. Sonra talepler, istekler gelmeye başladı. Çocukları, ailesi ve işi arasında sıkışmış ama yazmak isteyenler, sokağa çıkamayanlar, vakit bulamayanlar, İstanbul'un mesafelerine trafiğine girmek istemeyenler ve İstanbul'da yaşamayanlar...hepsinin ortak noktası ise yazma arzularıydı. Onların sesiyle geriye attığım sanal ders hayalim tekrar canlandı. 2015 Ağustos ayında notlarımı toparlamaya başladım, dersleri sanal için uygun hale getirmeye çalıştım, web tasarımcılarıyla görüştüm ve Ocak 2016'da Sanal Yazı Atölyesi kapılarını bir ay ücretsiz deneme imkanı sunarak açtı. Bir ay sonunda, ve ondan sonrasında katılımcılardan gelen yorumlarla her gün dönüşen, ihtiyaca göre gelişen, değişen bir site oldu. Çok şey öğrendim ve öğrenmeye devam ediyorum sayenizde. O yüzden lütfen her zaman geribildirim vermekten çekinmeyin. Şimdi gelelim siteye:


Bu sitenin amacı: Yazmak isteyen, yazmayı seven, yazıyla ilgili bir hedefi olan, olmayan ya da sadece yazıyı tatmak isteyen herkese, zaman ve mekan sınırlarına takılmadan yazma imkanı vermek ve yazan insanlardan oluşan birbirini destekleyen ve paylaşan bir topluluğa dahil olma fırsatı sunmak.


Çalışma şekli: Siteye üye olabilirsiniz veya atölyeleri tek tek satın alabilirsiniz.Üyelik - Kredi kartınızdan her ay 100TL KDV dahil ücretin otomatik olarak çekilmesini onaylayarak:

    • sitedeki tüm bilgilere ulaşabilir, alıştırmaları yapabilir, diğer katılımcılardan yorum alabilir, onlara yorum yapabilirsiniz.
    • Kendi hızınızda, isterseniz paylaşarak, isterseniz sessiz kalarak katılabilirsiniz.
    • Aylık abonelik paketinde eğitmenlerin koyduğu videolara ve notlara ulaşabilirsiniz ve zaman zaman sizin bir yazınıza yorum yapabilirler ancak bu pakete eğitmenlerden gelecek ayrıntılı yorumlar dahil değildir.
    • Ayrıntılı yorum isterseniz Danışmanlar bölümünden bir danışman seçip kelime başına 0.035TL + KDV ödeme yapıp yazınızı o danışmana gönderebilir, yorum alabilirsiniz. Böylece bütçenize göre kendinizi ayarlayabilirsiniz.
    • Abonelik paketine Facebook sayfamıza üyelik dahildir. Facebook sayfamız 'gizli' bir sayfadır ve dışarıdan hiç kimse giremez, üye olamaz ve yazılarınızı, paylaşımlarınızı okuyamaz. Facebook'ta sorularınıza videolar, motivasyon ve destek verecek ek bilgiler ve sohbetler var.
    • Ayrıca ayda en az bir defa sanal ortamda açtığımız canlı sohbetlere de ücretsiz katılabileceksiniz.
    • Aylık Abonelik paketinizin tüm hakları ödeme yapmaya devam ettiğiniz her ay için geçerlidir.
    • Bu paketi denemek isteyen ama otomatik olarak kredi kartından ödeme alınmasını istemeyenler için ay ay ödeme seçeneği vardır. Ancak ödeme yapmadığınız ay bu paketin içeriğine ulaşım bir sonraki ödemeye kadar kapatılır.

Tek Tek Atölyeler Bu Uygulama Ekim 2016 başında başlayacak. - 649TL KDV dahil ödeme yaparak, tek bir atölyeyi satın alabilirsiniz. O zaman:

    • Her biri en fazla 10 sayfalık toplam 4 yazınızı o atölyenin danışmanına sunabilir, her biri için ayrıntılı yorum alabilirsiniz.
    • Doğrudan atölye danışmanı ile yazışma, soru sorma ve yazdıklarınızı bire bir bir danışmanla geliştirme imkanı sağlar.
    • Bu paketi satın aldığınızda o paketin içindeki bilgilere süresiz olarak ulaşabilirsiniz ancak sitedeki diğer atölyelere ulaşmak için onları da ayrıca satın almanız gerekir.
    • Tek bir atölyenin ücreti 649TL KDV dahildir.
    • Bu pakete Facebook sayfamıza üyelik dahildir. Facebook sayfamız 'gizli' bir sayfadır ve dışarıdan hiç kimse giremez, üye olamaz ve yazılarınızı, paylaşımlarınızı okuyamaz. Facebook'ta sorularınıza videolar, motivasyon ve destek verecek ek bilgiler ve sohbetler var.
    • Ayrıca ayda en az bir defa sanal ortamda açtığımız canlı sohbetlere de ücretsiz katılabileceksiniz.
    • Satın aldığınız atölye paketiniz ile facebook sayfamıza katılımınız süresiz devam eder.

Üye oldum...atölye satın aldım...şimdi ne yapacağım?