Rm74ic1snepbmjh2omje

Öyküye Giriş

Kısa öykü yazmaya başlamak, mevcut bir yazınızı öyküleştirmek için...

Kısa öykü nedir? Bir öyküyü romandan ayıran nedir? İyi öyküler neden iyidir? İyi bir hikaye nasıl anlatılır? Öykü kahramanları kimdir? Onları nasıl yaratırım? Mekan, diyalog, kurgu? Ben öykü yazıyor muyum? Yazdıklarım öykü olur mu? Tüm bunların yanıtları bu atölyede. Hem yazmak için alıştırmalarınız olacak, hem de bu soruları yanıtlamamızı hedefleyen makaleler ve usta yazarlardan öyküler sunacağız.

Bu Atölye Aylık Abonelik Paketine dahildir. Ancak Abonelik paketinde hoca desteği isterseniz ek bir ücret ödemeniz gerekir.
Bu Atölye ayrıca tek başına burada belirtilen fiyata satın alınabilir.

649TL KDV dahil ödeme yaparak:

  • Her biri en fazla 10 sayfalık toplam 4 yazınızı o atölyenin danışmanına sunabilir, her biri için ayrıntılı yorum alabilirsiniz.
  • Doğrudan atölye danışmanı ile yazışma, soru sorma ve yazdıklarınızı bire bir bir danışmanla geliştirme imkanı sağlar.
  • Bu paketi satın aldığınızda o paketin içindeki bilgilere süresiz olarak ulaşabilirsiniz ancak sitedeki diğer atölyelere ulaşmak için onları da ayrıca satın almanız gerekir.
  • Bu pakete Facebook sayfamıza üyelik dahildir. Facebook sayfamız 'gizli' bir sayfadır ve dışarıdan hiç kimse giremez, üye olamaz ve yazılarınızı, paylaşımlarınızı okuyamaz. Facebook'ta sorularınıza videolar, motivasyon ve destek verecek ek bilgiler ve sohbetler var.
  • Ayrıca ayda en az bir defa sanal ortamda açtığımız canlı sohbetlere de ücretsiz katılabileceksiniz.
  • Satın aldığınız atölye paketiniz ile facebook sayfamıza katılımınız süresiz devam eder.


Eğitmeniniz


Füsun Çetinel
Füsun Çetinel

İstanbul’da doğdu. Avusturya Lisesi’ndeki eğitiminin ardından, Boğaziçi Üniversitesi İngilizce Öğretmenliği Bölümü’nü bitirdi. Öğretmenliğin yanı sıra İngiltere’de dil okullarında görev yaptı. Yeşim Cimcoz Yazı Evi’nde eğitmen, danışman ve hayalet yazar olarak çalışmakta olan Çetinel,Burgazada Sait Faik Müzesi’nde, Kınalıada İlköğretim Okuluöğrencilerine hikâye atölyesi düzenliyor; yurt dışında da çeşitli çalışma kamplarında gençlerle sosyal sorumluluk projelerinde çalışıyor. Öykü ve yazıları çeşitli edebiyat dergilerinde ve internet sitelerinde yer alan yazarın ilk çocuk romanı Ayasofya Konuştu, Günışığı Kitaplığı’ndan çıktı. İkinci ve üçüncüsü yolda.


Sınıf Programı


  Başlarken...
Available in gün
gün kayıt olduktan sonra

Sıkça Sorulan Sorular


Kurs ne zaman başlıyor ve ne kadar sürüyor?
Siz kayıt olduğunuz andan itibaren kurs başlıyor. Sitemizden satın aldığınız kursların süresi yoktur. Tamamen kendi hızınızda çalışarak, istediğiniz zaman bitirebilirsiniz. Aylık abonelik almışsanız, aboneliğiniz süresince tüm kurslar devam eder.
Bu kursun bitiş tarihi var mıdır?
Bir defa satın aldığınız bir ürünse, ömür boyu sizindir. Aylık aboneliğiniz varsa ve bu abonelik tüm kursların kapısını size açıyorsa, bu ürün ve sitede yayınlanan tüm atölyelere grime, kullanma ve uygulama hakkı aboneliğinizi iptal edene kadar sizindir.
Hoca desteğiniz yok mu?
Yazmanın yazarak geliştiğine inanıyoruz. Çok okumak ve çok yazmak aslında ihtiyacınız olan tek şeydir. Ancak biliyoruz ki bazen dışarıdan bir sese de ihtiyacımız oluyor. Başka bir göz, yetkin bir bakış açısı ile daha hızlı yol alacağımızı biliyoruz. O yüzden yazdıklarınızı hocalarımızla paylaşmak, onlardan yorum almak isterseniz, gönderdiğiniz her yazı için ek bir ücret karşılığında hocalarımız size yorum yazacaktır.

Şimdi başlayın!